8. FCI  EURO SIGHTHOUND SHOW  - POLAND 8.9.2012 

Za ideálneho počasia pre psov sa uskutočnila už ôsma  FCI Európska výstava chrtov, ktorú zorganizoval Klub charta v Poľsku, Czestochowej.

Bolo prihlásených 339 chrtov, z rekordných 20 štátov Európy. FCI Európska výstava chrtov sa za osem rokov organizovania stala veľmi populárnou a prestížnou výstavou, o čom svedčí účasť chrtov z  rekordných 20 štátov Európy. Titul z tejto výstavy nie je vôbec jednoduché získať.

Škoda, že zo Slovenska boli prihlásení  len dvaja afghani. Travis Pastrana a Tracy Chapman z chovateľskej stanici Gandamak. Na svoj mladý vek, majú len dva roky, boli obaja  vystavení už v triede otvorenej, kde svoje triedy vyhrali. Európskym víťazom  sa stal Ozzy Osbourne Gandamak majiteľa M. Klusoňa z Brna. Európskou víťazskou  a zároveň BOB získala Al-Nacira Bint Roula von Haussman zo Švédska, ktorá na záver výstavy získala BIS.

Prekvapený som bol z malého počtu  českých chrtárov, ktorí do Czestochowej  nemali až tak ďaleko. Veď veľkým lákadlom bolo aj to, že chrt zo zahraničia, ktorý už bol šampiónom niektorého štátu, pri  víťazstve v triede a získaní CWC získal aj Poľského šampióna. Čo pri dnešnej  situácii, keď už aj v Poľsku treba štyroch CWC, je veľmi motivujúce.

Rozhodcami  na 8.FCI Európskej výstave chrtov boli: Magnus Hagstedt a Elizabeth Janzon zo Švédska, Knut Blutecher z Nórska, Marie-Cristine Delabelle z Belgicka, Iveta Vojteková, SK a Maciej Lipiec z Poľska. Za komisiu FCI Európskej výstavy chrtov sa zúčastnil Gerard Jipping z Holandska a otvorenia výstavy bol prítomný prezident Poľského zväzu  p. Andrzej Mana.

Po vztýčení zástavy FCI Európskej výstavy chrtov bola výstava otvorená. Výstava mala príjemnú atmosféru a pri jej závere si zástavu prevzal zástupca  Klubu chrtov z Maďarska, ktorý bude na budúci rok organizovať 9. FCI Európsku výstavu chrtov. Tá bude súčasťou Svetovej výstavy psov v Budapešti

Na večer bol pripravený táborák pre vystavovateľov, kde sa podávali grilované špeciality.

Na druhý deň bola klubová výstava, na ktorej naši psy dopadli presne ako deň predtým.  Ešte aj víťazstvo v súťaži BIS si zopakovala Al-Nacira.

Po pekne strávenom víkende na výstave v Czestochowej sme sa pobrali domov a vôbec nám nevadilo 520 km, ktoré nás čakali na ceste domov.

 

                                                                  Vlastislav Vojtek               

 

 

odovzdávanie zástavy FCI Euro Sighthound show z rúk p. Jippinga zástupcovi maďarského klubu

 

open class: exc.1, CWC Tracy Chapman Gandamak

 

open class: exc.1, CWC Trevis Pastrana Gandamak

 

Ozzy Osbourne Gandamak BOS, Club winner 2012

Al Nacira Bint Roula von Haussman BOB, BIS, Club winner 2012

judge: Knut Blutecher, Nórsko 

 

Ozzy Osbourne Gandamak BOS, FCI Eurosighthound winner 2012

Al Nacira Bint Roula von Haussman BOB, BIS, FCI Eurosighthound winner 2012

 

BIS - Al Nacira Bint Roula von Haussman