Nielen krásny - Talianský chrtík Galileo Pustynny Wiatr

 

             13.6.2009 - 1. ročník Staromestskej súťaže psov v Košiciach

 

            Asi pred mesiacom som sa rozhodla, že prihlásim Galilea do 1. Staromestskej súťaže psov. Hlavným dôvodom bolo dokázať, že Taliansky chrtík nie je iba krásny, rýchly a elegantný pes, ale aj múdry a inteligentný spoločník.  Len málo chovateľov vie ich šibalstvo zúročiť a to možno preto, že sami majú o nich inú mienku, alebo im pri chove viacerých chrtíkov na to nezostáva čas.

 

            Na súťaž sa mohli prihlásiť všetci psíkovia, či už boli bez alebo s PP. Okrem súťaže krásy (kde každý posudzovaný psík okrem chôdze, postoja a klasickej prehliadky musel na záver vykonať nejaký základný povel) sa súťažilo v disciplínach o najkrajšiu hlavu, najkrajší pohyb, najkrajší pár, junior handling I. a II. a pre nás najzaujímavejšou bola: ukáž čo vieš. Všetky disciplíny sa delili na tri kategórie: malý, stredný a veľký pes. Na súťaži posudzovala p. Monika Tušanová - prezidentka klubu chovateľov ridgebackov na Slovensku.

 

 

            V disciplíne ukáž čo vieš v kategórii malých psov bola silná konkurencia. Tieto malé stvorenia predviedli priam akrobatické kúsky. Bolo krásne a dojímavé sledovať vzťah týchto mladých chovateľov a ich miláčikov. My sme mali pripravenú zostavu: tanec so psom. Na 3. mieste sa umiestnil psík, ktorý predviedol prvky poslušnosti. Pri rozhodovaní o 1. a 2. miesto nás pani posudzovateľka ešte raz požiadala o predvedenie najcennejšieho kúsku v trvaní do 30 sekúnd. Po našom bezchybnom predvedení zostavy nám udelila 1. miesto. Cítila som sa ako keby, sme vyhrali Cruft´s ! Bola som veľmi šťastná a hrdá na svojho Lea. Každý psík, ktorý vyhral súťažnú disciplínu vo svojej kategórii, postúpil do súťaže o najlepšieho z najlepších a tu sme získali 2. miesto.

 

 

            Pani posudzovateľka, s ktorou sa možno čoskoro stretneme aj vo výstavných kruhoch chrtov,  veľmi ocenila našu súhru a neobvyklú spoluprácu na chrta. Takýto obdiv a kompliment sme dostali aj od pani rozhodkyne p. Ľudmily Fintorovej na jednej medzinárodnej výstave psov. Je to pre nás veľká pocta. Ďakujeme. Bola to zábava a určite prídeme aj na budúci rok, no rozhodli sme sa, že už len do kategórie "ukáž čo vieš", pretože tu Leo môže ukázať svoje výnimočné vlastnosti a výstavy krásy počas celého roka absolvujeme dosť.

 

Bc. Alexandra Kardošová