Euro Sighthound Show

Padenghe s/ Garda (BS) 01/10/2011 

 

            Čoraz viac sa dostáva do povedomia chrtárskej verejnosti názov PADENGHE SUL GARDA. Je to dedinka pri jazere Lago del Garda, ktoré leží 40 km od Verony, smerom na Miláno, kde taliansky  chrtársky klub organizuje svoje klubovky, špeciálky a coursingy. V tomto roku organizovali 7. FCI Európsku výstavu chrtov. Náš klub  mal tú česť, že v roku 2009 zorganizoval 5. FCI európsku výstavu chrtov  v areály kaštiela Mojmírovce.

            Bol som milo prekvapený, koľko našich členov prišlo vystavovať, boli aj takí, ktorí sa prišli len pozrieť. My sme tu boli už po tretí krát. V roku 2009 som tu robil rozhodcu na coursingu. A v tomto roku  sme tu boli v máji  na klubovke.

           Oplatí sa sem prísť. Nádherné prostredie, palmy, rozkvitnuté ruže, rododendrony, obrovské jazero, možnosť kúpania, vybudované campy, vybudované cyklistické chodníky. V pozadí Alpy, kde sa na končiaroch belel sneh. Nádherná panoráma a tie úzke uličky,  domy z kameňa v centre každej dedinky na pobreží jazera, úžasne prechádzky, príjemní ľudia, staré typické krčmičky. Na mňa táto atmosféra príjemné pôsobí a zakaždým som príjemné zrelaxoval.

 

 

            Na FCI Európskej výstave chrtov bolo prihlásených 503 chrtov a na klubovku 440 chrtov. Ťahákom výstavy bolo možno aj to, že taliansky a nemecký klub sa dohodli, že na tejto výstave sa bude zadávať naviac nemecké VDH čakateľstvo na nemeckého šampióna. Na dnešné časy úctyhodný počet. Na tejto akcii sa zúčastnili chrty z 22 štátov  sveta. Vystavoval sa aj jeden whippet z Mexika. Určite rekord európskej výstavy chrtov v účasti štátov.

 

            Boli tu aj ľudia z USA, takže o túto výstavu je stále sa zvyšujúci záujem. Bola to dobrá myšlienka na začiatku niečo také organizovať. Len pre zaujímavosť, chceli sme opäť požiadať o zorganizovanie tejto výstavy, len mi bolo povedané, že najbližší voľný termín je až v roku 2020. Aj to svedčí o popularite tejto už prestížnej výstavy.

 

 

            Jednoznačne najúspešnejšou vystavovateľkou nášho klubu bola Petra Tomašovičová, ktorá so svojou sučkou IW ABSOLUT ROAN INISH TULLAMORE GOOD STUFF bola na FCI Európskej výstave chrtov  BOB, BOG, Res.BIS a na klubovej výstave bola BOB, BOG, BIS. Týmto jej ešte raz gratulujem ku skvelému úspechu. V tomto roku valcuje celú svoju konkurenciu v Európe, je to niečo výnimočné!

 

resBIS Európska výstava chrtov - IW - ABSOLUT ROAN INISH TULLAMORE GOOD STUFF

 

BIS klubová výstava - IW - ABSOLUT ROAN INISH TULLAMORE GOOD STUFF

 

            Skvelé výsledky dosiahli afgáni z nášho chovu. Všetkým majiteľom chcem poďakovať za ich skvelú prácu a opateru, s akou sa starajú o svojich afgánov. Bez nich by tieto úspechy neboli. Prezentovalo sa 7 afgánov, ktorí sa všetci umiesnili v poradí a niekoľkí získali tituly.

            To isté sa dá povedať o faraónoch Petra Rizmana (viď výsledkovú listinu).

            Výborné výsledky dosiahli so svojimi chrtmi Fulmeková, Mrázová, Macejová, Slivoňová, Augustiniová, Finíková a Stefaniczi. Našich vystavovateľov  ešte doplnili Vaneková, Mikušová, Galová, ktorí sa boli pozrieť a fandiť našim vystavovateľom. Keď to všetko zrátam, vychádza mi, že sme vynikajúco dopadli a slovenskí chrtári sa so svojím chovom zviditeľnili v tak obrovskej konkurencii ako býva na FCI Európskej výstave chrtov a následne aj na klubovej výstave.

 

Olivia Newton J. Gandamak

FCI Euro Sighthound show

champion class - exc3

AIALA club show

champion class - exc2

Oudry Gandamak

Oudry Gandamak

FCI Euro Sighthound show:

open class - exc1, CAC, Res.Bitch

AIALA club show:

open class - exc2, R.CAC, Res.Bitch

FCI Euro Sighthound show 2011, Italy
champion class: exc1, BOS - Oxanne Gandamak (vpravo)

open class: exc1, CAC, Res.BOS - Oudry Gandamak

Ozzy Osbourne Gandamak

Ozzy Osbourne Gandamak

FCI Euro Sighthound show:

champion class - exc.2

AIALA club show:

champion class - exc1, Best male, BOS

 

Tanita Tikaram Gandamak

Tanita Tikaram Gandamak

FCI Euro Sighthound show:

junior class - exc3

AIALA club show:

junior class - exc2

 

Tracy Chapman Gandamak

Tracy Chapman Gandamak

FCI Euro Sighthound show:

junior class - exc2

AIALA club show:

junior class - exc1 Junior BOB

Tiberio Tancredi Gandamak:

FCI Euro Sighthound show:

junior class - exc3

AIALA club show: 

junior class - exc1, JuniorBOS

Brigitte Bardot Arsinoé - V1, CAC, Res Euro Sighthound Winner 2011

Brigitte Bardot Arsinoé

 

Mesmerizing MANHATTAN AT ARSINOÉ - V1, VDH, Euro Sighthound Winner 2011 & BOS

Mesmerizing MANHATTAN AT ARSINOÉ

 

Vaskurs Rixa Qiwidotter - V1, J.VDH, J.D CAC, Junior Euro Sighthound Winner 2011 & Junior BOB

Vaskurs Rixa Qiwidotter

BOB taliansky chrtík BATTER D'ALI SISTOQUARTO

BOB - BATTER D'ALI SISTOQUARTO

BOB - RUSSKIY AZART ROMANTIC

BOS - BAGRIJANA

 BIS: Saluki HADISE HAR KALA RACHI

BIS:

1 - Saluki HADISE HAR KALA RACHI

2 - IW - Absolut Roan Inish Tullamore Good Stuff

BIS BABY:

1 - PLI - FILIPPO DEI RAGGI DI LUNA

2 - whippet - SOBRESALTO NDRINGHETE N'DRA'

3 - afghan - WAY UP MOZART'S CHERUBINO

BIS PUPPY:

1 - grey - GRAN TORINO DELL'ATTIMO FUGGENTE

2 - whippet - CARBONCOPY ANGEL DELIGHT

3 - saluki - BA´SHIIVA AL NOUSHAFARIN

BIS JUNIOR:

1 - whippet - SOBRESALTO KEST'E'

2 - saluki - DJAAL LHILAL JAMAAL-AMIR

3 - azawakh - AZAMOUR AYMAN

BIS VETERAN:

1 - azawakh - CATHIB

2 - saluki - KHAYIF RA MASHIMA ANA

3 - whippet - ROULETTE RUSSE DU SAC A MALICES

            Vďaka Cristine Leonardi a Marcelovi Polimu boli výstavy dobre pripravené ako aj všetko okolo týchto akcii. V sobotu večer bola Diner párty s muzikou. Slováci sa opäť nestratili. Bolo nás 17-násť z 280. Taliani sa vedia baviť. Okrem výbornej večere a vína bola aj skvelá zábava. Prekvapením večera bola veľká torta so znakom FCI európskej výstavy chrtov, ktorú museli priniesť štyria čašníci.

            V nedeľu ráno pred výstavou mi už nervózna majiteľka našej Oxany povedala, že keď Oxana získa potrebný počet bodov, opäť sa  po roku  stane TOP afgánom v Taliansku a že s ňou skočím do bazéna. Samozrejme, že som jej to sľúbil, veď byť druhý rok po sebe TOP afgánom  v Taliansku nie je každodenná záležitosť. Po výstave, keď sa zrátali a prepočítali body, bolo jasné, že sme TOP, tak som musel skočiť držiac sa za ruky so Simonetou do bazéna. Na prekvapenie voda bola príjemná, šľak ma netrafil. Aby mi nebolo ľúto, skočil  za mnou „pravý viking„ Ulf Jorgensen z Dánska. Bola z toho zábava a spestrenie dňa viacerým našim známym.

 

 

 

            V nedeľu po výstave sme sa viacerí stretli spoločne na večeri, kde bolo o čom rozprávať.

 

 

            So všetkými sme sa rozlúčili a v pondelok doobeda sme vyrazili domov. Spomienky ostanú  na dlho v nás, bol to skvelý víkend, ktorý sa neopakuje.

            Arrivederci Italia!

 

Vlastislav Vojtek