PAUA TO BURN

GREYHOUND, KTORÝ MÁ CHUŤ NA ZMRZLINU

 

          PAUA TO BURN – greyhound, ktorý „preteká kvôli zmrzline” už zarobila vo svojej kariére takmer 200 000 AUD. Keď Paua To Burn naposledy zvíťazila vo Wentworth Parku v Sydney, stala sa najrýchlejším chrtom ženského rodu v Sydney. Ale ako hovorí jej tréner Steve White, keď preteká, Paua To Burn má na mysli len zmrzlinu....

 

          „Ona sa naozaj teší len a len na kornútok zmrzliny keď preteka vo Wente (Wentworth Park)”, hovorí hobby-tréner z Nowry (cca 100 km južne od Sydney).

„Pri dráhe vo Wenthworth Parku je vždy zaparkované zmrzlinárske auto a ona to vie! Ale minulý rok keď sme s nou šli na preteky do Melbourne (Sandown), musel som hľadať zmrzlinu celú noc ! Najbližšie k Sandownu je McDonald’s a vždy, keď preteká na tej trati, začína vrtieť chvostom a vyskakuje keď prechádzame autom popri McDonald`s.”

 

          Ale veci nie sú vždy ružové a pekné a život občas prináša aj tienisté stránky. Pred šiestimi rokmi sa stal tréner White účastníkom nehody, v čase keď sa prechádzal so svojimi štyrmi greyhoundmi popri ceste. Dva zo štyroch greyhoundov boli zabité a White musel byt ošetrený v nemocnici s nasledujúcimi dvoma rokmi rekonvalescencie.

 

          White by mohol byť korunovaný ako tréner najrýchlejšieho greyhounda, ale ako sám o sebe hovorí, necíti sa sa ako „veľký tréner”. O greyhoundov sa začal zaujímať po smrti svojho otca pred 12 rokmi. Jeho sused Stan Jacob mal pár greyhoundov a z času načas dovolil Stevovi pomôcť mu s jeho psami. Vtedy Steve White dostal prvého greyhounda s menom Biker Bonnie, s ktorým vyhral osem pretekov, aj keď bol greyhound považovaný za outsidera.

 

Radomír, Sydney        

 

Pozn. autora: Steve White ostáva aj v súčasnosti len hobby-tréner a Paua To Burn je takmer vždy favorit Group One pretekov v Austrálii.