SUMMER TIME, HURRÁ !

 

                Ak by talianski chrtíci vedeli rozprávať ľudskou rečou, a čoskoro už budú, povedali by nám, ako veľmi sa už na leto tešili! Počas trojdňového výletu v objatí zelených hôr Stredného Slovenska sme v ich očiach mohli prečítať všetko. Neskutočnú radosť z voľného pohybu a naháňačiek po slnečných zelených lúkach, napätie a schovávačky v tmavom lese, prekvapenie i strach z hukotu starodávnej parnej lokomotívy, ošiaľ a super preteky za „zajacom“, ale i únavu a spokojnosť v objatí svojich majiteľov a predovšetkým nekonečnú vzájomnú lásku a oddanosť.

 

 

                V ubytovaní sme vsadili na penzión Zelený dom v blízkosti historickej železničky. Majiteľ prejavil veľké pochopenie a nemal obavy prichýliť pod jednu strechu toľkých štvornohých kamarátov. Služby boli profesionálne, izby a ceny príjemné. Po dobrej večeri sme oba dni posedeli pri vínku a reč sa točila samozrejme predovšetkým o chrtoch. Bolo veľmi fajn podeliť sa so svojimi skúsenosťami s ľuďmi podobných záujmov, ktorí majú pochopenie a teší ich rozprávať o kynológii celé hodiny. Boli aj takí, ktorí si vymieňali názory v pivničke až do štvrtej rána, a veru, že si pochvaľovali.

                Za dva dni sme stihli pozrieť jedinečné atrakcie: previezli sme sa parným vlakom na uhlie, ktorý ťahala lokomotíva vyrobená za čias Rakúsko-Uhorska, prešli sme náučným chodníkom lesníckeho skanzenu Vydrovskej doliny a zablúdili sme aj do tajuplného Dobročského pralesu. Talianskym chrtíkom sme ukázali, čo sú to ovce a kravy a na záver výletu si vyskúšali, na ich veľkú radosť, prenasledovanie návnady á la coursing. Prekvapili nás svojim silným inštinktom loviť, a ak by sa priplietol zajac, určite by neutiekol ani jednému z nich!

                Domov sme odchádzali s veľmi dobrým pocitom, že sa nám podarilo urobiť niečo špeciálne pre nás, majiteľov chrtov, ale predovšetkým pre našich najdrahších chrtích miláčikov. Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutie, a teraz hurrá, leto ešte nekončí!    

it

 

5. jún 2009, Čierny Balog

 

Foto - I.  http://picasaweb.google.com/ivokardy/TripCiernyBalog#slideshow/5360113002187472466

Foto – II.  http://picasaweb.google.com/ivokardy/TripCiernyBalog02#slideshow/5360119567843279938

 

it@itgrey.com