GOLDEN EASTER EGG 2006 – AUSTRÁLIA

Veľká Noc je už 17 rokov vo Wentworth Parku dejiskom greyhoundej dostihovej série pod názvom Golden Easter Egg. Pre najlepšie dotovaný dostih sezóny v Novom Južnom Walese ($140 000 pre víťaza) je nominovaných 80 (64 + 16 náhradníkov) greyhoundov rozdelených do 8 rozbehov, neskôr 4 semifinálových behov a veľkého finále (najlepších 8).

Tento ročník bol okorenený rýchlymi časmi už v rozbehoch (2-krát prekonaný traťový rekord!).  Najprv WINSOME MIN prekonal rekord o 0,17s a neskôr nestarnúca PAUA TO BURN zabehla fantasický čas 29,51s (520m) a stala sa najväčším favoritom semifinále. Z rozbehov všetci favoriti postúpili do semifinále. Tam však nemali veľa šťastia a najväčší favoriti sklamali, prekvapivo PAUA TO BURN, CLOSING ARGUMENT, MISS SPICY a WINSOME MIN. Naopak zažiarili POROROCA (jeden z  najrýchlejších greyhoundov v Austrálii) a EDIE BEAUCHAMP, ktorí išli po vylosovaní (box c. 7 resp. 8) do finále ako vyrovnaní favoriti.

EDIE BEAUCHAMP je greyhound manželov-trénerov Mary a Kena Wrightovcov, Ken je vietnamský vojnový veterán, ktorý má momentálne iba 3 pretekárskych greyhoundov. Ken začal s greyhoundmi pred 30 rokmi, kedy mu kamarát namiesto $20 dlhu daroval greyhounda. Ken v tom čase zarábal len $45 za týždeň a pevne dúfal, že ho predá za 10-násobok sumy. Avšak nik greyhounda, ktorého pomenoval JACANTA LASS, nekúpil a tak ho Ken začal trénovať a keď mu vyhral jeho prvý pretek vo Wangaratta, greyhound racing sa stal jeho celoživotnou láskou.

Vo finale GOLDEN EASTER EGG 2006 bol Ken Wright už po tretí krát (v roku 1996 jeho JUNGLE FANTASY skončila štvrtá, minulý rok bol druhý s EIFFELOM).  Tento rok mala však EDIE BEAUCHAMP raketový nástup a po štarte z boxu 8 bola jasne prvá, čo sa nakoniec ukázalo ako rozhodujúce. Čas 29,80s bol novým rekordom GOLDEN EASTER EGG série. Vyhrala s náskokom 6 dĺžok pred fenou BARELLA ELECTRA a GO WILD BEAN na treťom mieste. Finálový večer vo Wentworth Parku sledoval veľký počet divákov, ktorí povzbudzovali pred, počas aj po finále a hlučne oslavovali svojho miláčika-víťaza – EDIE BEAUCHAMP.

EDIE BEAUCHAMP pretekala 70-krát (26 víťazstiev a 19 umiesnení), má v kolonke zárobkov viac ako $205 000. BARELLA ELECTRA je zástupca Queenslandu, pretekala 37-krát (21 víťazstiev a 12 umiestnení) a GO WILD BEAN bol na dráhe 41-krat (17 víťazstiev a 13 umiestnení).