MAJSTROVSTVÁ AUSTRÁLIE

CHRTIE DOSTIHY 2005

3. septembra 2005 sa v Sydneyskom Wentworth Parku konali Majstrovstvá Austrálie chrtích dostihov na dráhe 520 m a 720 m. Ceny pre víťazov boli 50 000 AUD a pohár. Veľkému finále predchádzali rozbehy, semifinále a finále v jednotlivých štátoch Austrálie. Zlozenie sydneyského finále bolo nasledovné (podľa boxov):

8. BUDDY RICH (Nový Južný Wales)

Skvelá návšteva videla nádherný dostihový večer okorenený traťovým rekordom. V 720 m finále zažiaril TEXAS GOLD – favorit, ktorý vyhral finále v rekordnom čaše 41,07 s.

TEXAS GOLD má mimoriadnu formu, vyhral postupne rozbeh a semifinále. Iba nešťastie mohlo zahatať jeho cestu za víťazstvom vo veľkom finále. TEXAS GOLD však rozdrvil  konkurenciu a vyhral s náskokom 10 dĺžok. Hneď na štarte vybehol  TEXAS GOLD ako tradične medzi poslednými z boxov. Hneď však dostihol ostatných a prvom medzičase bol na štvrtom mieste. Na druhom bol už v čele a už ostala len otázka, kedy zastaví fenomenálny greyhound časomieru – 42,07s rekord trate. Druhé miesto si vybojoval ďalší zástupca Nového Južného Walesu RESIGNED a tretia bola fena z Viktórie MIXED UP MARY. TEXAS GOLD má americkú krv (FLYING PENSKE x SHEZA SWIFTY), tréner je Jason Mackay. Má 25 štartov, 14 víťazstiev a 10 umiestnení. RESIGNED (TOKEN PRINCE x SIGNING) pretekal 63-krát, 17 víťazstiev a 24 umiestnení. MIXED UP MARY má 19 štartov, 4 víťazstva a 7 umiestnení.

Víťaz TEXAS GOLD je unikátny greyhound, vo veku 28 mesiacov má na konte už 115 000 AUD a povráva sa, že by mohol počas svojej kariéry zarobiť až pol milióna dolárov.

Finále šprintérov na 520 m sa stalo korisťou favorita z Viktórie PURE OCTANE. Ujal sa vedenia hneď po štarte z boxu č.2 tesne sledovaný dvojicou z Nového Južného Walesu  BUDDY RICH a POWER OF PASSION.

PURE OCTANE udržal vedenie až do konca a finišoval v rýchlom čaše 29,91s čo je zároveň aj jeho osobný rekord. Na druhé miesto sa prepracoval ďalší zástupca z Viktórie JUNIOR’S GYPSY a tretie miesto patrí BUDDY RICH-ovi. PURE OCTANE (TOKEN PRINCE x ELUSIVE REBEL) má 25 štartov, 16 víťazstiev a 5 umiestnení. Celkovo má zarobených 228 000 AUD. JUNIOR’S GYPSY má 49 štartov, 13 víťazstiev a 22 umiestnení. Tretí BUDDY RICH má z 51 štartov 18 víťazstiev a 20 umiestnení.

Tréner víťaza Darren McDonald je trénerom č.1 v Austrálii. Má mimoriadne vydarený rok, vyhral už šesť Group 1 pretekov tento rok, čím vyrovnal austrálsky rekord.