MAJSTROVSTVÁ AUSTRÁLIE

CHRTIE DOSTIHY 2005

 

        3. septembra 2005 sa v Sydneyskom Wentworth Parku konali Majstrovstvá Austrálie chrtích dostihov na dráhe 520 m a 720 m. Ceny pre víťazov boli 50 000 AUD a pohár. Veľkému finále predchádzali rozbehy, semifinále a finále v jednotlivých štátoch Austrálie. Zlozenie sydneyského finále bolo nasledovné (podľa boxov):

 

720 m: 

 

 1. SUPA SNOOP (Tasmánia)

 2. ELITE FORCE (Queensland)

 3. TEXAS GOLD (Nový Južný Wales)

 4. KID SLOY (Západná Austrália)

 5. FOOL OF ACES (Viktória)

 6. DANCING OLIVIA (Južná Austrália)

 7. RESIGNED (Nový Južný Wales)

 8. MIXED UP MARY (Viktória)

 

520 m:

 

 1. JUNIOR’S GYPSY (Viktória)

 2. PURE OCTANE (Viktória)

 3. POWER OF PASSION (Nový Južný Wales)

 4. BLACK ENFORCER (Queensland)

 5. FOOLISH GIRL (Západná Austrália)

 6. MAGIC LEE (Južná Austrália)

 7. BLACKBERRY MOSS (Tasmánia)

 8. BUDDY RICH (Nový Južný Wales)

 

        Skvelá návšteva videla nádherný dostihový večer okorenený traťovým rekordom. V 720 m finále zažiaril TEXAS GOLD – favorit, ktorý vyhral finále v rekordnom čaše 41,07 s.

        TEXAS GOLD má mimoriadnu formu, vyhral postupne rozbeh a semifinále. Iba nešťastie mohlo zahatať jeho cestu za víťazstvom vo veľkom finále. TEXAS GOLD však rozdrvil  konkurenciu a vyhral s náskokom 10 dĺžok. Hneď na štarte vybehol  TEXAS GOLD ako tradične medzi poslednými z boxov. Hneď však dostihol ostatných a prvom medzičase bol na štvrtom mieste. Na druhom bol už v čele a už ostala len otázka, kedy zastaví fenomenálny greyhound časomieru – 42,07s rekord trate. Druhé miesto si vybojoval ďalší zástupca Nového Južného Walesu RESIGNED a tretia bola fena z Viktórie MIXED UP MARY. TEXAS GOLD má americkú krv (FLYING PENSKE x SHEZA SWIFTY), tréner je Jason Mackay. Má 25 štartov, 14 víťazstiev a 10 umiestnení. RESIGNED (TOKEN PRINCE x SIGNING) pretekal 63-krát, 17 víťazstiev a 24 umiestnení. MIXED UP MARY má 19 štartov, 4 víťazstva a 7 umiestnení.

 

Víťaz TEXAS GOLD je unikátny greyhound, vo veku 28 mesiacov má na konte už 115 000 AUD a povráva sa, že by mohol počas svojej kariéry zarobiť až pol milióna dolárov.

 

        Finále šprintérov na 520 m sa stalo korisťou favorita z Viktórie PURE OCTANE. Ujal sa vedenia hneď po štarte z boxu č.2 tesne sledovaný dvojicou z Nového Južného Walesu  BUDDY RICH a POWER OF PASSION.

 

 

PURE OCTANE udržal vedenie až do konca a finišoval v rýchlom čaše 29,91s čo je zároveň aj jeho osobný rekord. Na druhé miesto sa prepracoval ďalší zástupca z Viktórie JUNIOR’S GYPSY a tretie miesto patrí BUDDY RICH-ovi. PURE OCTANE (TOKEN PRINCE x ELUSIVE REBEL) má 25 štartov, 16 víťazstiev a 5 umiestnení. Celkovo má zarobených 228 000 AUD. JUNIOR’S GYPSY má 49 štartov, 13 víťazstiev a 22 umiestnení. Tretí BUDDY RICH má z 51 štartov 18 víťazstiev a 20 umiestnení.

        Tréner víťaza Darren McDonald je trénerom č.1 v Austrálii. Má mimoriadne vydarený rok, vyhral už šesť Group 1 pretekov tento rok, čím vyrovnal austrálsky rekord.

 

Radomír, Sydney