MILIÓN DOLÁROVÝ GREYHOUNDÍ PODVOD

 

 

        Nie som si istý, čí by mohol v Austrálii fungovať greyhound racing bez tipovania. Väčšina pretekov je pokrytá živými prenosmi (Sky Sport Channel) v štátom povolených TAB (Totalizator Agency Board) stávkových kanceláriách. Tato sieť zabezpečuje dostatočný obrat a časť zisku sa odvádza aj pre Greyhound Racing Austrália. Okrem toho fungujú legálne aj bookmakeri, u ktorých si môžete vsadiť priamo na štadiónoch. Všetci z nich majú aj on-line servis a môžete tipovať cez internet. Aj keď vklady $5000 - $10 000 v hotovosti (cash) nie sú výnimkou, tak ako všade na svete “veľkí hráči” tipujú cez internet.

        20. decembra 2005 sa však udialo niečo, čo v histórii austrálskeho greyhoundieho racingu nemá obdobu.

 

 

        Dvaja profesionálni gambleri Eddy Hayson (37) a Steve Fletcher (35) dokonalým podvodom vyhrali za necelú minutú viac ako 1 milión dolárov!

Fletcher vysvetľuje: “Vybrali sme si fenu LUCY’S LIGHT (pretek č.3, Gold Coast), pretože patrí k najrýchlejším v Qeenslande, a zámerne dlhší pretek na 622m, pretože greyhound aj po kolízii na štarte ešte stále môže vyhrať. Navyše štartovalo len 6 greyhoundov (v Austrálii je 8 bežcov  - pozn. autora), čo bola ďalšia výhoda”.

 

 

        Hayson a Fletcher mali otvorené kontá u viacerých boomakerov on-line v celej Austrálii. Najviac sa však zamerali na boomakera z Adelaide (Curly Seal). Boli veľmi nespokojní so servisom, ktorý im poskytoval. Na ich vysoké stávky in “Curly” dával tie najnižšie možné kurzy, zvyčajne kurzy nižšie ako boli v TAB resp. v Uni-TAB (obdoba TAB v Južnej Austrálii a Qeenslande).

A tak sa v utorok 20.12. popoludní rozhodli pre niečo čo plánovali už 6 mesiacov. Vložili na ich on-line konto v Uni-TAB $80 000. Vedeli, že LUCY’S LIGHT bude favorit s extrémne nízkym kurzom na víťazstvo 1,04. Totalizátor TAB funguje na princípe akumulovania vsadených peňazí, t.j. určuje kurz podľa objemu vložených peňazí.

        Fletcher vsadil na všetkých greyhoundov okrem LUCY’S LIGHT priemerne po $16 000.  Okamžite sa stalo to, čo potrebovali. Kurzy 5 outsiderov v preteku sa dramaticky znížili (stávali sa favoritmi) a LUCY’S LIGHT sa stala outsider s kurzom 13,0!!! A pár sekúnd pred štartom dvojica gamblerov vsadila veľké peniaze na LUCY’S LIGHT u bookmakerov, ktorí kopírujú kurzy Uni-TAB. Najviac peňazí smerovalo ku Curly Seal-ovi.

        LUCY’S LIGHT vyhrala pretek s prehľadom a výsledný kurz v kanceláriách Uni-TAB bol 13,0. Konečná výhra presiahla 1 milión dolárov a s vyhlásením oficiálnych výsledkov kancelária váhala ešte 20 min. po skončení preteku (za normálnych okolnosti to trvá nie viac ako 5 min.).

A to ešte nie je všetko. Fletcher dodáva: “Všetko bolo OK, ale môj pôvodný zámer bol vsadiť na outsiderov 3 až 4 kráť viac peňazí. Takto sme mohli poľahky vyhrať aj 5 miliónov. Nie sme však klamári, chceli sme dosiahnuť niečo čo sa nám dokonale podarilo”.

        V čase písania tohto článku tiperi ešte stále čakajú na svoju výhru. Autority vyšetrujú či nebol porušený zákon. Najhoršie zasiahnutý bookmaker Curly Seal, ktorý má vyplatiť $730 000, dodáva: “Takýto precedens môže zruinovať tipovanie greyhound racingu v Austrálii, odradiť slušných tiperov, ktorý si vsádzajú pravidelne”.

 

 

Ako sa to všetko udialo:

 

  1. Kurzy na favorita preteku LUCY’S LIGHT v statných stávkových kanceláriách TAB, Uni-TAB sú extrémne nízke  $1,04.

  2. Dvaja tiperi (Hayson a Fletcher) investujú na zvyšok štartového poľa (5 outsiderov) po $16 000 na každého 90 sekúnd pred štartom.

  3. Tieto vklady “vystrelia” kurz LUCY’S LIGHT z $1,04 na $13,0!

  4. Hayson a Fletcher vsádzajú veľké sumy on-line u bookmakerov, ktorý vyplácajú kurzy Uni-TAB. Vsádzajú v posledných sekundách zabezpečujúc tým, že kurzy sa už nezmenia.

  5. LUCY’S LIGHT vyhráva s náskokom 7 dĺžok.

  6. S vyhlásením oficiálnych výsledkov sa váha, po 20 minútach však zaznieva “ALL CLEAR”.

 

Box

Greyhound

Otvárací kurz

Kurz 5 sek pred pretekom

1

CAMPUS BOY

$22,50

$4,60

2

LUCY'S LIGHT

$1,04

$13,0

3

MISS YOU

$22,20

$4,60

4

SLAPSIE MAXIE

$15,50

$4,40

5

FLYING BLACKROCK

$25,30

$5,20

6

PRINCE HONCHO

$20,10

$4,80

 

Radomír, Sydney