Victory show  + kynologický ples 

 

        Z doterajšej histórie šampióna šampiónov som vynechal len minulý rok, nakoľko sa niekoľko krát menil termín a ja som nakoniec v tom čase posudzoval v Moskve.

 

       Chrty v tomto roku ustúpili zo svojich pozícii, lebo medzi posledných 34 sa nedostal ani jeden chrt. Pritom  nás posilnili ako po minulé roky i chrty z Čiech. Možno to bolo aj tým, že v tom istom termíne bol šampión šampiónov v Budapešti, pri ktorom boli ešte aj dve výstavy -medzinárodná a národná. Škoda, že ta kooperácia medzi jednotlivými národnými zväzmi nefunguje.

 

       Doobeda, keď prebiehala Victory show, mal som zmiešane pocity s priestoru v ktorom súťaž prebiehala. Bolo to také stiesnené. Určite by to lepšie vyzeralo v hale B1, kde by to pôsobilo majestátnejšie. Zato ma veľmi prekvapilo, ako sa dala hala B“O“ krásne pripraviť na ples.. Bolo to menšie  avšak príjemné  prostredie,  v ktorom  bola výborná  atmosféra. Myslím si, že to bolo lepšie ako po minulé roky v hale „C“.

 

       Ples mal milé otvorenie s mladými tanečnými súbormi. Finále šampión šampiónov  prebehlo tiež veľmi rýchlo, lebo sa predstavilo len posledných 16 finalistov. Pred  samotným finále bola predstavená a dekorovaná za čestného šampióna šampiónov 2011 sučka írskeho vlkodava  Eby ( Absolute Roan Inish Tullamore Good Stuff )  našej členky Petry Tomašovičovej, ktorá v Bruseli pri oslavách storočnici FCI vyhrala titul Svetový šampión šampiónov. Zbytočne sa program nenaťahoval, takže tanca chtivý tanečníci oproti minulým rokom začali tancovať oveľa skôr. Náš klub mal na plese opäť silné zastúpenie svojich členov, ktorí sa výborne bavili do neskorého  rána.

 

        V tomto roku dávam catheringu veľkú jednotku. Každý si tu mohol nájsť niečo chutné pre seba a bolo toho napodiv dosť, nie ako po minulé roky. Dúfam že som nalákal i ďalších členov klubu, ktorých už teraz pozývam na ďalší ročník

 

        Treba poďakovať celému organizačnému kolektívu, za perfektný ples.

.

                                                                                              Vlastislav Vojtek    

 

Z FCI X. postúpili:

whippet - LONDON´S FOG CALENDAR GIRL

IW - PHOENIX SURYCAN

saluki - BARQUN AHMARU YRTEP

 

JUNIOR ŠAMPIÓNI FCI X.

1 - IW - PIPER SURYCAN

2 - whippet - SERENE NIGHT Z ÚPLŇKU

3 - saluki - ARSHAN AMBER

 

VETERÁN ŠAMPIÓNI FCI X.

1 - whippet - KEIKO Z ÚPLŇKU

I.VETERÁN VICEŠAMPIÓN ŠAMPIÓNOV SR 2011

 

Čestný šampión šampiónov 2011

Absolute Roan Inish Tullamore Good Stuff

      

 

FOTO Z PLESU