Írsky vlkodav

Atlantic z Netluckých pastvin

(Otík, Oťas, Otíček, Oto)

 

 

*12.03.2002                †05.01.2010

           

        Otík bol krásny, majestátny, inteligentný a rozumný kamarát a spoločník.  Spolu s Dorotkou tvorili zohratú dvojicu, takže o zaujímavé a veselé situácie nebola nikdy núdza. Vo vzťahu k nej to bol veľký psí gentleman, ktorý slečnu Dorotku uvádzal do tajov  psieho života a stal sa jej veľkým ochrancom.

        Tešil sa a užíval si život seniora plnými dúškami a všetko nasvedčovalo tomu, že spolu prežijeme ešte veľa nezabudnuteľných okamihov.

        Ale ako  sa hovorí, človek mieni, ale Pán Boh mení......Koncom novembra Otík dostal zápal horných dýchacích ciest a prekonal vysoké teploty. S pomocou našich zverolekárov to zvládol a sprvoti to vyzeralo tak, že všetko bude opäť v poriadku. Avšak po týždni sa mu teploty vrátili a začal mať problémy so zadnými končatinami. V priebehu 3 dní sa už na ne nepostavil.

        Po vyšetrení 16.12.2009 na klinike v Trnave a po konzultáciách s lekármi na klinikách v Brne a v Prahe sa lekári priklonili k dvom možným diagnózam: prolaps platničky alebo tumor miechy. Boli však vyslovené aj názory, že to môže mať aj vírusový pôvod vzhľadom na prekonanú chorobu spojenú s vysokými teplotami, čo nám ešte dávalo nejakú nádej.

        Stále sme tomu nechceli uveriť, pretože všetko sa udialo veľmi rýchlo a ani vo sne nás nenapadlo, že by to mal byť jeho koniec. Otík podstúpil intenzívnu liečbu, vyskúšali sme všetko možné a nemožné, vrátane homeopatík a špeciálne namiešaných čajov. Spočiatku sa zdalo, že stav sa zlepšuje. Otík znovu začal hýbať chvostom a z časti aj zadnými končatinami. Bojoval statočne ešte ďalšie 3 týždne. Avšak po Novom roku sa jeho stav rapídne zhoršil a bolo vidno, že sa zmieril s osudom a 5.januára 2010 po vyšetrení  veterinárom sme Otíka dali uspať, aby sme ukončili jeho trápenie a dopriali mu dôstojný odchod z tohto pozemského sveta.

        Dúfame, že sa v psom nebíčku preháňa so všetkými svojimi súrodencami a kamarátmi. Bol to „pán pes“. Ďakujeme mu za všetok čas, ktorý sme s ním mohli stráviť a nikdy nezabudneme na jeho múdry a chápavý výraz v očiach.  

 

Rodičia: Esex Šedý lord x Dairbhre z Rotštýnských lesu

Chovateľ: Němečková Jana, Netluky 374, 104 00 Praha 10 - Uhříněves

Majiteľ: MUDr. Kliment Ivan, Necseyho 7, 949 01  Nitra, tel.: 037/ 741 26 22,  mobil: 0915 703 502, e-mail: aklimentova@pobox.sk

Výška: 95cm, Váha: 82kg

Uchovnený: Jún 2004

Vysoký,  dobre stavaný a osvalený pes,  vyborný a elegantnýv  pohybe, plnochrupý.

Echokardiografické vyšetrenie srdca:

Výsledky na výstavach:

Slovenský šampión krásy mladých

1x res. CACIB, 2x CAC, 5x res. CAC, 1x res. CACA

 

 

Esex Šedý Lord

Bert Šedý Lord

Amok Paluduz

Rambo v.d. Oelmuhle

Fanča od Švejka

Angelina Zlatá Dolina

Brony Daskerwill

Cattye z Irských moří

Cora Šedý Lord

Wolf Tone Bryan Ferry

Maeverick's Zippy Zodiac

Wolf  Tone Hannah Isabelle

Haika od Švejka

Zimba v.d. Oelmuhle

Calla do Švejka

Dairbhre z Rotštýnských lesu

Horn Sagittarius

Neverton Sagittarius

Zleaseas Carusso

Iris v. Frankischen Hof

Ulvsholms Kenna

Ulvsholms Florican Worthy

Ulvsholms Yealtacht

Airre z Rotštýnských lesu

Grand Zelený ostrov

Y'Manfred Sagittarius

Bibi z Mata

Hibernia z Irských moří

Drix od Švejka

You're My Heart Sagittarius